ВУЧИЋЕВА ПОРУКА ИЗ ГЕНЕРАЛНЕ СКУПШТИНЕ УН: Ми припадамо храбром народу који је могао да се брани што радимо и данас
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић у говору на састанку Генералне скупштине УН пред гласање о Нацрту резолуције „Међународни дан сећања и обележавања геноцида у Сребреници“.
Фото: Инстгарам/ buducnostsrbijeav
- Има једна мала земља са Балкана која се не плаши да гласно каже да ће гласати протви ове Резолуције која ће, на крају, отворити Пандорину кутију, а ви ћете да се суочити са десетинама резолуција попут ове и питање је како ћете да објасните да је страшан злочин у коме је убијено 8000 људи већи од убијања 20 милиона људи у Другом светском рату или убијања десетина хиљада Срба у Другом светском рату, укључујући и децу из Крагујевца?
Овде се не ради о помирењу и сећањима, већ о отварању старих рана и стварању потпуног политичког хаоса, не само у нашем региону, већ и у овој сали.
Ми припадамо храбром народу који је могао да се брани што радимо и данас. Ми се овде данас не бранимо само за себе већ и свет, као и принципе међународног јавног права. Позивам државе чланице да гласају против ове Резолуције - написао је Вучић на Инстаграму.
БОНУС ВИДЕО
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)