ВУЛИН О ПРЕТЊАМА И УЦЕНАМА БЕРБОКОВЕ: Александар Вучић неће стајати мирно пред немачком силом
"МИНИСТАР спољних послова Немачке Аналена Бербок, унука Валдемара одликованог, хитлеровог следбеника прети и уцењује представнике земаља које неће да Србе прогласе геноцидним народом", изјавио је потпредседник Владе Републике Србије Александар Вулин у Техерану који предводи државну делегацију на церемонији опраштања од председника Ирана Раисија, реагујући на то што министар спољних послова Немачке Аналена Бербок прети и уцењује земље које неће да гласају за резолуцију о такозваном геноциду у Сребреници.
Фото: Танјуг
"Немачка, земља чије је средње име геноцид и холокауст, силом покушава да убије савест слободног света. Аналена је дедина унука, навикла да се пред силом Трећег рајха или уједињене Немачке стоји мирно. И Александар Вучић је унук свог деде кога су убили немачки савезници усташе и Александар Вучић неће стајати мирно пред немачком силом. Колико год Аналена наметне резолуција, бившим и садашњим колонијама Немачке, остаће истина да је она унука нацисте, а Александар Вучић унук јасеновачке жртве и истина да су Немци народ геноцида, а Срби нису. И нема силе која ће то променити", навео је Вулин.
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)