"СРБИЈА ОСТАЈЕ ПОСВЕЋЕНА ПОВЕЉИ УЈЕДИЊЕНХ НАЦИЈА": Вучић са чланицама УН из латино-америчке и карипске г.о нацрту рез. о Сребреници (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић одржао је састанак поводом позиције Републике Србије у вези Нацрта резолуције „Међународни дан сећања и обележавања геноцида у Сребреници“ са државама чланицама УН из Латино-америчке и карипске групе.
Фото: Инстаграм принтскрин/buducnostsrbijeav
- Информисао сам представнике Латино-америчке и карипске групе у УН о свим чињеницама и далекосежним последицама доношења резолуције о Сребреници.
Указао сам на све опасности које таква једнострана и изнуђена резолуција може да донесе региону, међународном правном поретку и самим УН.
Уместо нових подела и нестабилности, свима нам је потребан конструктиван дијалог, међусобно поштовање, поверење и разумевање како би радили заједно на стабилности, економском развоју и бољем животу свих наших народа.
Нагласио сам да Србија остаје посвећена Повељи УН, донетим резолуцијама и међународном јавном праву, за које верујемо да су основни принципи боље сутрашњице, као и да је за повратак мира у свету потребно вратити већу улогу УН - рекао је Вучић.
Препоручујемо
ЂИЛАС ХОЋЕ ОТИМАЊЕ РУСКЕ ИМОВИНЕ И САНКЦИЈЕ: "Пре три године смо то предлагали" (ВИДЕО)
06. 12. 2025. у 21:11
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)