ПОДАЦИ О БРОЈУ БИРАЧА ОД ДАНАС ЋЕ СЕ ОБЈАВЉИВАТИ СВАКОГ МЕСЕЦА: Грађани ће моћи да прате промене у бирачком списку

М.Ст.

23. 04. 2024. у 15:55

ПОДАЦИ о броју бирача у свакој јединици локалне самоуправе убудуће ће се објављивати сваког месеца.

ПОДАЦИ О БРОЈУ БИРАЧА ОД ДАНАС ЋЕ СЕ ОБЈАВЉИВАТИ СВАКОГ МЕСЕЦА: Грађани ће моћи да прате промене у бирачком списку

Фото З. Ђурић

На овај начин, сви грађани ће моћи да на месечном нивоу прате промене броја бирача, саопштила је Народна скупштина.

Како су навели, ово је директан резултат парламентарног дијалога који је иницирала председница парламента Ана Брнабић, о унапређењу изборних услова и спровођењу препорука ОДИХР:

- Ово ће додатно повећати транспарентност и учесталост информација, с обзиром на то да су до сада ти подаци били доступни свака три месеца. Објављивање тачног броја бирача у свакој од јединица локалне самоуправе омогућено је усвајањем Упутства о изменама и допунама Упутства за спровођење Закона о јединственом бирачком списку, које је урадило Министарство државне управе и локалне самоуправе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

СРАМНО ПОНИЗИЛИ РУСЕ, ПА САД ПАТЕ! После скандала на Параолимпијади - сад се цела Русија смеје Западу и ужива у овој сцени! (ВИДЕО)