ШЕШЕЉ ЗАПУШИО УСТА СРПСКИМ НЕПРИЈАТЕЉИМА: Политиканти све могу назвати геноцидом
ПРЕДСЕДНИК Српске радикалне странке др Војислав Шешељ изјавио је да ће српски народ ускоро на гласању у органима УН о предлогу резолуције о Сребреници дефинитивно сазнати ко су његови пријатељи, а ко непријатељи на светској сцени.
Фото: ЕПА/Коча Сулејмановић
Шешељ је рекао да сви они који буду гласали за наведену резолуцију јесу непријатељи Срба.
- Само ће наши пријатељи гласати против и то је сад велики испит, па ћемо видети. У сваком случају, била та резолуција усвојена или не, не смемо дозволити да то нешто мења у стварности, јер у Сребреници није било геноцида - рекао је Шешељ.
Он је додао да су током рата на подручју Сребренице прво муслимани направили велики злочин над Србима.
- А послe ослобођења Сребренице, и Срби над муслиманима. Али то ко је наредио и извршио стрељања заробљеника после ослобађања Сребренице, још није истражено и на којим локацијама - рекао је Шешељ.
Он је рекао да је о свему томе објавио књигу у којој је, како наводи, доказао да на подручју Сребренице није било геноцида.
- То је после урадио и познати израелски историчар Гидеон Грајф на нешто мањем обиму. Дакле, што се научне стране тиче, апсолутно се не може говорити о геноциду, а политиканти све могу назвати геноцидом - рекао је Шешељ.
(СРНА)
Препоручујемо
ШЕШЕЉ О ПОТЕЗУ ЂИЛАСА КОЈИ ЋЕ ГА СКУПО КОШТАТИ: Политички је себи пресудио
16. 04. 2024. у 00:40
ШЕШЕЉ ОТКРИО НАЈВЕЋУ ТАЈНУ НАТО ОПОЗИЦИЈЕ: Очигледно је да се води борба за превласт
12. 04. 2024. у 21:27
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (0)