ШПАНЦИ ЧВРСТО УЗ СРБИЈУ, ГРЦИ НАС ИЗДАЛИ: "Новости" откривају како је ко гласао у Савету Европе, било је и изненађења
ПАРЛАМЕНТАРНА скупштина Савета Европе дала је вечерас, са 131 гласом "за", зелено светло за чланство лажне државе у овој организацији, што је у потпуности супротно међународном праву. У општој хистерији притисака да се Приштина и поред кршења права на сваком кораку раскрчи пут ка ЕУ, било је и оних посланика СЕ који су гласали у корист Србије.
Фото. Принтскрин
Осам представника Шпаније гласало је против извештаја известиоца Доре Бакојани која је препоручила зелено светло за тзв. Косово и тако је ова земља у потпуности стала уз Србију и принципе међународног права и поштовања суверенитета. Против су била четири посланика из Мађарске, два са Кипра, једна Гркиња и један Немац. Такође, против су гласала и два посланика из Француске и један Италијан. Црвени тастер су наравно притисли и чланови делегације Србије, њих седморо, али и Маја Вукићевић из Црне Горе, као и Сњежана Новаковић и Бранислав Бореновић из Босне и Хецеговине. То је укупно 29 против.
Било је и 11 уздржаних и међу њима један Црногорац, шесторо Италијана и троје Молдаваца, те један Немац.
Чак четворо преставника Грчке, међу којима је и Бакојани, гласало је за пријем, иако Атина не признаје тзв. Косово. Румуни, нису ни дошли на гласање, осим Јулијана Булаија који је подржао Приштину. Ни Јермени нису гласали. Обе земље не признају тзв. Косово.
Од коначног пријема тзв. Косово дели још изјашњавање на Комитету министара 16. и 17. маја, а Србија ће покушати да у малом маневарском простору спречи улазак Приштине.
Препоручујемо
Петковић са Харченком: О ситуацији на КиМ и тешком положају српског народа у покрајини
17. 04. 2026. у 17:06
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)