НЕМА ВЕЛИКЕ ЉУБАВИ БЕЗ ВЕЛИКЕ ЖРТВЕ: Вучевић и Селаковић на отварању споменика у Бачкој Тополи - признање за 45 палих хероја (ФОТО)
МИНИСТАР одбране Милош Вучевић и министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Никола Селаковић присуствовали су данас у кругу касарне "Бачка" откривању спомен обележја погинулим борцима војске Југославије у ратовима деведесетих са територије Општине Бачка Топола, чиме је 45 њихових имена уписано у вечност.
Фото; Министарство одбране
- Поред чињенице да сви ти јунаци имају везу са Бачком Тополом, без обзира да ли су Срби или Мађари постоји још једна чињеница која их спаја и данас кад им се клањамо, а то је да су испунили дату реч. Дали су заклетву да ће да бране своју земљу и без обзира ко је напада и колика је сила ударила на њих сви су одржали реч и заслужују овај вид признања, казао је Вучевић.
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Никола Селаковић рекао је да је споменик који откривају посвећен људима великог срца.
- Били су пуни љубави, према ближњима и отаџбини. Нема велике љубави без велике жртве, а ови људи су величину љубави према отаџбини доказали својом жртвом, оном највећом. Овим њихова имена уписујемо у вечност, да се никада не забораве, казао је Селаковић.
Председница Скупштине ратних инвалида Бачке Тополе Верица Калуђеровић посебно је захвалила председнику Србије Александру Вучићу и подсетила да им је један од главних циљева, од оснивања било подизање споменика за свих 45 палих бораца.
- Посебно смо поносни што се овим одужујемо нашим херојима који су дали животе за своју државу. Овај народ је дао превише младости и ови гробови нас подсећају на то. Ценићемо њихову жртву за одбрану отаџбине, рекла је Калуђеровић.
Према речима министра Вучевића, породице и пријатељи погинулих направили су пут ка подизању споменика, тиме што су их чували од заборава.
БОНУС ВИДЕО: КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Opera у Сиднеју је направљена од пореза на коцкање
Препоручујемо
НОВА ПОМОЋ ДРЖАВЕ ЗА МЛАДЕ: Одвајају се милијарде динара, креће пројекат
05. 04. 2024. у 13:39
УНАПРЕЂЕНИ ОФИЦИРИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Вучевић - Да чувате отаџбину Србију (ФОТО)
04. 04. 2024. у 15:30
ТРИЈУМФ ХЕРОЈСТВА: Министар Никола Селаковић о подвижницима Вечерњих новости
04. 04. 2024. у 10:25
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (17)