МИЛОШ ЈОВАНОВИЋ ПОКАЗАО ДА РАДИ ПРОТИВ ДРЖАВЕ: Коалиција НАДА напала сопствену отаџбину!
ДАНАС је у скупштини Србије настављена расправа о избору председника парламента, а за ту позицију је једини кандидат доскорашња премијерка Ана Брнабић. Током расправе, посланици опозиције се не држе теме већ сваку прилику користе за напад на власт и председника Александра Вучића. Тако је данас посланик Ненад Томашевић, посланик коалиције НАДА Милоша Јовановића, за скупштинском говорницом изрекао како је Александар Вучић „у Сребреници организовао линч сам на себе“.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
Како је могуће да је странка Нови ДСС, или коалиција НАДА, која је настала на темељима наводне одбране српских интереса, заштите територијалног интегритета Србије и била изразито „државотворна“, данас дошла дотле да са скупштинске говорнице напада сопствену државу? Сви су видели снимке који су пре једне деценије обишли не само целу Србију, већ читав Балкан, на коме тадашњег председника Владе Србије Александра Вучића маса у Сребреници покушава да буквално линчује, гађајући га каменицама и разним другим предметима. Када ви данас, након десет година, кажете да је тадашњи легитимни премијер, ко год он био, усред Сребренице инсценирао сопствени линч, то није напад на Александра Вучића. То је напад на државу Србију, сопствену отаџбину. Свуда у свету опозиција политички напада власт, што је потпуно легитимно, али нигде у свету ниједна опозиција не напада своју отаџбину, јер резервну нема. Додуше, и овде је ситуација специфична, с обзиром на то да лидер коалиције НАДА Милош Јовановић има резервну отаџбину, а то је Француска, пошто је и француски држављанин и тог пасоша не жели да се одрекне. Али ипак постоје неке границе које не би требало прелазити.
Овакво бесрамно аболирање нападача на премијера Србије у Сребреници, само говори да Милош Јовановић и НАДА апсолутно прпипадају коалицији коју чине Ана Лалић, Аида Ћоровић, Динко Грухоњић. Аида Ћоровић је рекла да је зло у Србији окренуло пун круг, Ана Лалић говори све најгоре о Српској православној цркви, Динко Грухоњић, који каже да има дивно име као Динко Шакић, командант у логору Јасеновац, да ли сте тада чули Милоша Јовановића и коалицију НАДА да су то осудили? Не. Зато што сви они заједно чине један тим. Ове личности су звезде Шолакових медија, они их увек бране и јасно је да је сада под том капом и Милош Јовановић. С обзиром на то да је коалиција НАДА потписала споразум са Прогласом и Ђиласовим покретом Србија против насиља, јасно је којим путем је кренула ова коалиција. Знак да су сада прешли у тај табор дали су и 17. марта, на двадесетогодишњицу погрома над Србима на Косову и Метохији, када нису рекли о томе ни једну једину реч, исто као и Србија против насиља. Уместо да тада кажу нешто о правима Срба, они су данас у скупштини рекли да Срби режирају линчовање сами на себе у Сребреници.
Препоручујемо
ВУЋИЋ О ЗВЕЗДИ: Не знам шта ће Звезда да уради, био бих срећан да игра фајнал фор
12. 03. 2026. у 22:47
ВУЧИЋ ИЗНЕО ЦРНЕ ПРОГНОЗЕ ЗА СВЕТ: Људи будите мирни! Ми ћемо Србију да сачувамо и оставимо у миру, други нека сада ратују
12. 03. 2026. у 21:01 >> 22:45
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)