ТРАЖЕ ЗСО И ВРАЋАЊЕ ЗЕМЉЕ МАНАСТИРУ ДЕЧАНИ: Рот - Американци постављају неправедне услове КиМ
ПРЕДСЕДНИК Одбора за спољне послове немачког Бундестага Михаел Рот каже да су додатни услови које САД намећу Косову за улазак у Савет Европе неправедни.
Фото: ЕПА
Рот је на платформи “X” навео да овакав приступ САД према Косову мора престати.
-Потпуно је несхватљиво да САД намећу додатне услове за чланство Косова у Савету Европе. Овај неуравнотежени приступ САД према Косову мора се коначно окончати. Није фер. Савет Европе и његове државе чланице седе на месту возача а не САД, каже Рот.
Рот је поделио објаву свог колеге из Бундестага, Франка Швабеа, који је прокоментарисао изјаву америчког изасланика Габријела Ескобара, да поред одлуке о манастиру Високи Дечани, Косово мора испунити два услова, укључујући и ЗСО.
-Уз дужно поштовање специјалном изасланику САД за западни Балкан Габријелу Ескобару, Савет Европе омогућава ствари које други нису могли постићи. А ми ћемо одлучити о захтеву Косова за чланство на основу наших правила и вредности, написао је Швабе.
(kosovo-online.com)
БОНУС ВИДЕО - ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија И Иран са заједничком будућношћу
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)