"МАЛИ ПЕРИЦА СРПСКЕ ПОЛИТИКЕ" Мали одговорио Никезићу - "Успећемо да Србија даље расте, а смех је увек добар..."
МИНИСТАР финансија Синиша Мали одговори је потпредседнику ССП Душану Никезићу.
Фото: Принтскрин РТС
"Како Мали Перица замишља политику?
За одговор питајте Душана Никезића, потпредседника ССП-а, и Ђиласовог следбеника задуженог за хумор у опозицији.
Мора се некако одржати дух.
Каже Никезић, који је, подсетимо, био државни секретар Министарства финансија и имао своју прилику да својом економском експертизом уради шта мисли да је добро за грађане, да људи у Србији живе лошије него пре десет година.
Тај виц је постао његова мантра, смејемо јој се радо, али је проблем што пре десет година грађанима Србије заиста није било смешно. Није била смешна ни просечна зарада од 330 евра, ни просечна пензија од једва преко 200 евра, ни минимална зарада од 15.000 динара, ни пола милиона људи који су остали без посла, ни незапосленост која се попела на 25,9 одсто, ни мизеран ниво страних директних инвестиција које нису могле да заврте привредни раст у земљи на ивици банкрота у којој те 2012. године на рачуну није било пара чак ни за исплату пензија.
Није, Никезићу, никоме тада било до смеха. Данас, деценију после вас, Србија премашује плату од преко 810 евра у децембру, минималну зараду од 400 евра, 390 евра износи просечна пензија, а циљ нам је да 2027. грађани просечно зарађују 1.400 евра, пензионери да достигну 650 евра пензија, а минимална зарада да износи 650 евра. То ћемо и достићи јер смо тешким реформама и консолидацијом финансија постигли стабилност, раст, сигурност. То нам је спустило незапосленост на 9 одсто, доноси нам 4,5 милијарди евра страних директних инвестиција, раст БДП-а од 2,5 одсто прошле године и план да ове године тај раст износи и више, 3,5 одсто. Све ово у време кризе која у свету траје већ годинама.
И знате шта? Успећемо да Србија даље расте, а смех је увек добар, па нема ниједне добре приче без малог Перице", навео је министар Мали.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (20)