ПРВИ СМО ПО СТОПИ РАСТА ПРИХОДА: Вучић - Код нас странци долазе са идејом да стижу на једно лепо, занимљиво и безбедно место
ПРЕДСЕДНИКА Србије Александар Вучић отварајући 45. Међународни сајам туризма у Београду истакао је да је нашу земљу посетило више од два милиона туриста.
Фото: Новости
Вучић је рекао да смо прошле године имали два милиона сто хиљада страних туриста.
- Они су овде дошли ношени идејом о доласку на једно лепо, занимљиво и, пре свега, безбедно место - рекао је он.
Истиче да је први пут у историји у прошлој години је број страних гостију премашио број домаћих туриста.
- Данас, са немало поноса, обавештавам вас да је Србија у прошлој години била прва дестинација у свету по стопи раста прихода од страних туриста у односу на 2019. годину и износила 79 одсто. То нисам рекао ја, већ најновији барометар Светске туристичке организације - рекао је Вучић.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (72)