ТРАЖЕ ДА СЕ ПОЧИНИОЦИ ПРИВЕДУ ПРАВДИ: ОЕБС осудио скрнављење српског гробља у Ораховцу

20. 12. 2023. у 22:18

МИСИЈА ОЕБС-а на КиМ осудила је вечерас поновно скрнављење српског православног гробља у Ораховцу и позвала одговорне институције да истраже случај и приведу починиоце правди.

ТРАЖЕ ДА СЕ ПОЧИНИОЦИ ПРИВЕДУ ПРАВДИ: ОЕБС осудио скрнављење српског гробља у Ораховцу

Фото С. Вукосављевић

- Тужно је што чујемо за поновно скрнављење српског православног гробља у Ораховцу 18. децембра. Позивамо одговорне институције да истраже и приведу починиоце правди, као и да предузму мере за спречавање сваког будућег вандалског акта - наведено је на званичном налогу Оебса на друштвеној мрежи Икс.

Поручује се и да све заједнице на КиМ заслужују заштиту својих светиња и поштовање својих преминулих најмилијих.

Скрнављење православних обележја на гробљу открили су мештани Ораховца који су дан уочи Светог Николе отишли на гробље, а претходни случај скрнављења у Ораховцу забележен је 28. августа.

На српском гробљу у Ораховцу Срби се из безбедносних разлога нису сахрањивали од 1998. до 2014. већ је то чињено у црквеном дворишту. Међутим, када је понестало места опет су морали да сахрањују своје упокојене сроднике на старом гробљу иако су на њему готово сви надгробни споменици оскрнављени.

БОНУС ВИДЕО: СРБИЈА ЈЕ УЗ НАС И МИ СМО УЗ ЊУ - "Новости" са Србима са Косова и Метохије пристиглим на гласање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Иран гледа и не верује: Ево шта је сад урадио Доналд Трамп