МИРАН ПРОТЕСТ ПРИВРЕДНИКА СА КиМ: Потписивање петиције због блокаде робе из централне Србије

ПРИВРЕДНИЦИ са севера Косова и Метохије одржали су миран протестни скуп у центру Косовске Митровице на ком су започели потписивање петиције коју ће уручити представницима привремених институција у Приштини да се омогући проток робе из централне Србије, која је у блокади од 14. јуна ове године.

МИРАН ПРОТЕСТ ПРИВРЕДНИКА СА КиМ: Потписивање петиције због блокаде робе из централне Србије

Фото: Д. Зечевић

Истовремено, изразили су протест због упада тзв. косовске полиције у српска предузећа и магацине и истакли да ће власници морати да затворе своје радње због недостатка роба. Они су истакли и да је на КиМ дозвољен увоз робе само оне која одговара албанском тржишту попут пшенице, коју за сада увозе албански ауто-превозници. Привредници опомињу да је због забране уочљив недостатак многих намирница.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ШЕШЕЉ БЕЗ МИЛОСТИ ЗА ПРОФЕСОРЕ КОЈИ УНИШТАВАЈУ ДЕЦУ: Држава мора да се брани свим средствима и нема компромиса