ВУЧИЋ: Представници најмоћнијих француских винарија на "Wine Vision" фестивалу у Београду
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је вечерас да ће на предстојећем фестивалу вина "Wине Висион бy Опен Балкан" који ће бити одржан од 16. до 19. новембра у Београду учествовати представници најмоћнијих француских винарија.
Фото: Принтсцреен/Пинк
Вучић који борави на мировном форуму у Паризу рекао је за РТС, да је данас о о фестивалу разговарао са многим званичницима из региона.
- О томе сам са свим људима из региона разговарао. И са представницима француских компанија. Неке од најмоћнијих француских винарија ће доћи у Београд на "Wине висион". Позивам све људе у Србији да дођу на сајам. Биће величанствено и дивно. То ће бити, де факто трећи или четврти сајам вина по величини у целој Европи. Дакле, свакако, Виниталy, Дизелдорф и нисам сигуран да постоји још један који би могао да буде јачи од овога, рекао је Вучић.
Нагласио је да ће на фестивалу поред великог броја винарија из Србије учествовати и бројне винске куће из региона и читавог света.
- Биће огроман број компанија из иностранства, 325 страних винарија ће бити присутно. Међу њима 66 из Северне Македоније, 21 из Албаније. Биће присутно 300 винарија из Србије. Дакле, сви ће имати прилику да се представе на једном изванредном догађају, рекао је Вучић.
БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ О ХОВЕНИЈЕРОВИМ ИЗЈАВАМА - Ако је нешто у складу са уставом тзв. Косова, а што смо преговарали
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (10)