КУЛТУРА НЕ СМЕ ДА БУДЕ ОБОЈЕНА ШОВИНИЗМОМ: Филм снимљен по мотивима књиге судије Мајића дехуманизује Србе из Републике Српске и Бошњаке
ПРЕДСЕДНИК СНС Милош Вучевић изјавио је да је филм снимљен по мотивима књиге судије Мајића пропаганда у служби токсичне политике.
Фото: Инстаграм/ milosvucevic
- Култура не сме да буде обојена шовинизмом. Филм снимљен по мотивима књиге судије Мајића дехуманизује Србе из Републике Српске, али и Бошњаке. То није култура већ пропаганда у служби токсичне политике. Време је да се стави тачка на злоупотребу културе у пропагандне сврхе који наносе штету како нашем народу, тако и међуетничким односима у региону. Учешће судије Мајића у политичкој иницијативи ПроГлас према Закону о судијама члан 97, став 12, спада у теже дисциплинске поступке. Забрањено је обављање других функција, послова или приватног интереса који је неспојив са судским позивом. Али, судија Мајић за законе одавно не мари. Други потписник "ПроГласа" Драган Бјелогрлић, нападач на старијег колегу из потаје, заједно са Мајићем позива на борбу против насиља и страха. Сатира вредна једног Домановића - наводи Вучевић.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (7)