"ТО ЈЕ АПСУРДНО" Захарова: Запад оптужбама на рачун Београда скреће пажњу са етничког чишћења Срба на Космету
ОПТУЖБЕ приштинских власти након инцидента на Косову и Метохији су неутемељене и неосноване – било какви покушају да се Србија представи као ратни хушкач су апсурдни, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
FOTO: AP/Tanjug
На питање како Русија коментарише оптужбе приштинских власти на рачун Србије да наводно стоји иза инцидената на КиМ током којих су погинула три Србина и један косовски полицајац, Захарова је напоменула да је руководство Србије већ опширно и аргументовано прокоментарисало те оптужбе.
- Након тога нема сумње да су оптужбе Приштине неосноване и неутемељене. Вишегодишњи дијалог Брисела о Косову убедљиво је показао да једина конструктивна страна која тежи цивилизованом, мирном, правном решењу је био и остао Београд - прокоментарисала је она.
ЕУ се у потпуности дискредитовао као посредник, и то не само на Балкану, него и на пример у Јерменији, додала је Захарова.
- Свашта су обећали, а нису урадили ништа, осим провокација које су довеле до тога да ситуација експлодира коју је било потребно и која је могла да се решава у правном и политичком пољу с обзиром на све историјске специфичности ситуације. Стога било какви покушају да се Србија представи као ратни хушкач је апсурдно – то је лаж чији је циљ дискредитација Београда, скретање пажње са антисрпског етничког чишћења које се покреће против Срба у покрајини - казала је она.
Како је додала, такозвани 'премијер Курти' је претворио застрашивање и понижавање неалбанског становништва у нову нормалност.
- После његових ужасних речи да Срби на Косову треба да 'пате и плате' не треба да изненађује њихова жеља да заштите своје домове, породице, децу, себе, културу и традицију од уништавања - поручила је Захарова.
Што се тиче међународног присуства на КиМ под окриљем НАТО-а и ЕУ, они никада нису ни хтели нити намеравају да испуне свој мандат, оценила је Захарова.
- Они само подилазе Приштини као што су увек и радили - закључила је она.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
Испраћај Стефана Недељковића - поворка са телом пролази кроз шпалир у Краљеву
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)