ЗАУСТАВИТЕ ГА, СРБИ ЋЕ КРЕНУТИ ДА ПАКУЈУ СТВАРИ НА ТРАКТОРЕ: Вучић упозорава свет на последице Куртијевог терора
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић гостује у емисији "Ћирилица" на Хепи телевизији.
Фото: Профимедиа
- Курти ће наставити прогон и малтретирање Срба и имаће подршку за то - увек ће казати "у праву је".
Како каже, Куртију је увек било дозвољено да ради шта хоће.
- Само је Срба све мање - додаје Вучић.
Како каже најсмешније му је када му кажу да је упозоравао и да је знао да ће то да се догоди:
- Наравно да сам знао, годину дана вам говорим - каже председник и истиче да није знао да ће ово да се догоди на овакав начин, али да је било сигурно да ће се Срби побунити.
- Да ли знам да ће Срби да се побуне, па наравно да знам. Ово је најгори облик у којем је експлодирало, али је негде морало да ескплодира. Буде ли међународна заједница дозволила наставак терора, људи ће стати и кренути да пакују ствари на тракторе. А то нико у свету не може да гледа. Нисмо далеко од тога. Иако знате колко су Срби са Косова и Метохије везани за своја огњишта. Куртијев терор је нешто што превазилази све оно што нормалан човек може да помисли - каже Вучић и подсећа на све облике терора који се испољавају на северу КиМ, од забрана увоза српске робе, до упада у болницу и кафиће.
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (34)