СОЊА БИСЕРКО НАПАДА СРБИЈУ, СПЦ И ВУЧИЋА: Не види Куртијево насиље, али јој се привиђа "подршка Русије"
ОСНИВАЧ и председница Хелсиншког одбора у Србији Соња Бисерко тврди за приштинске медије да су за све лоше на Косову и Метохији и у региону криви председник Србије Александар Вучић, Србија и Српска православна црква, "уз подршку Русије".
Фото: Принтскрин Н1
Соња Бисерко није навела доказе за ове тврдње.
Бисерко није споменула да је управо председник Вучић упозоравао да РОСУ нема шта да тражи на северу Косова и Метохије и да су Срби сатерани у ћошак. Такође, Бисерко ни реч није рекла о томе да управо лидер албанских сепаратиста Аљбин Курти чини све да дође до крвопролића и ескалације, као и да дуже од 10 година одбија да формира Заједницу српских општина и поптуно игнорише обавезе Приштине из Бриселских споразума.
Foto: Printskrin
Она је својевремено сведочила пред Међународним судом правде као вешптак Хрватске у процесу против Србије по оптужби за "геноцид над хрватским цивилима током рата 1991-95".
Председник Републике Хрватске Стјепан Месић (својевремено тврдио да су људи спашавани у Јасеновцу) јој је 1. фебруара 2010. године, доделио орден Реда кнеза Трпимира с огрлицом и Даницом. Тај орден је заслужила тако што је као неке од криваца за акцију "Олуја" навела Добрицу Ћосића, Слободана Милошевића и Радована Караџића, али не и главног кривца - усташког лидера Фрању Туђмана.
Препоручујемо
БИЛБОРДИ ПОДРШКЕ СРБИМА У МОСКВИ: Једна боја, једна вера, једна крв (ФОТО/ВИДЕО)
27. 09. 2023. у 18:20
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)