СУЂЕЊЕ ДУШКУ АРСИЋУ: Пред Основним судом у Приштини настављено данас
ПРЕД Специјалним одељењем Основног суда у Приштини почело је суђење у случају Душка Арсића из Матичана код Приштине који се терети за наводни ратни злочин против цивилног становништва.Како је Новостима изјавила адвокатица Јована Филиповић, за данас је предвиђено саслушање једног сведока оптужнице и три сведока одбране.
фото д.з.
- Арсић се терети да је током 1999 године у селу Бутовац код Приштине наводно учествовао у насилном протеривању и исељавању Албанаца као и малтретирању јендог малолетног лица-истиче адвокатица Филиповић подсетивши да је Душко крајме септембра 2021 године поднео тужбу за узурпацију имовине у селу Матичане код Приштине коју му је запосео Албанац док је он под сумњом за наводи ратни злочин ухапшен осмог децембра исте године. Арсић је ухапшен на административном прелазу Јариње када се са двоје малолетне деце враћао са Косова и Метохије и од тада се налази у притвору у Подујеву.
Препоручујемо
БЕОГРАДСКИ АДВОКАТ О ПИЦУЛИНОЈ ИЗЈАВИ: „Ово је опасан увод у диктатуру мишљења“
16. 07. 2026. у 22:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)