"СВЕ ЈЕ ВЕЋИ БРОЈ ПОВРАТНИКА У ЗЕМЉУ": Вучић најавио - Размишљамо да направимо читаво насеље за наше стручњаке из иностранства
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је изјавио данас да се разматра изградња читавог насеља за српске стручњаке који су се вратили из иностранства.
Фото: Танјуг/ RADE PRELIĆ
- Размишљамо да направимо читаво насеље, елитно и ексклузивно, за наше стручњаке из иностранства. Све је већи број повратника у земљу. Хоћемо да им обезбедимо најбоље услове што се тиче ИТ сектора, вештачке интелигенције и биотехнологије - рекао је Вучић на заједничкој конференцији за медије са премијерком Србије Аном Брнабић.
Он је додао да је власт спремна да прихвати све предлоге грађана када је реч о пројектима који ће бити завршени до почетка специјализоване међународне изложбе Експо 2027.
- Спремни смо да разговарамо о томе како и на који начин да то уређујемо, али морамо да радимо брзо. Морамо да будемо ефикасни и да градимо нашу Србију снажније и брже него што смо то чинили до сада - поручио је председник.
БОНУС ВИДЕО: Брнабић: Да ли ће се у Словенији тражити смене политичара због елементарних непогода?
Препоручујемо
"БИЋЕ БОЛОВАЊЕ 30 ДАНА БЕЗ КОМИСИЈЕ": Вучић о најављеним променама у здравству
08. 08. 2023. у 19:17
ВУЧИЋ: "Нико ми није тражио београдске изборе, нудио сам им 50 пута"
08. 08. 2023. у 19:02
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (67)