ПОРУКА СЕРГЕЈА ЛАВРОВА: Русија солидарна са српским народом по питању Косова и Метохије
РУСИЈА је солидарна са српским народом у одбрани резолуције 1244 и свих принципа који су усаглашени у Савету безбедности УН, поручио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров, говорећи о ситуацији на Косову и Метохији.
Фото АП
Како је истакао, Москва има редовне контакте са Београдом по том питању.
- Солидарни смо са српским народом по питању његовог става да се придржава резолуције 1244 и свих оних принципа које је усагласила међународна заједница и који су одобрени у УН - рекао је шеф руске дипломатије.
Лавров се осврнуо и на своју неуспешну посету Србији прошле године рекавши да је Запад спречио да он допутује у Београд.
- Нема разлога да се љутимо на српске власти, Запад је спречио да авион прелети преко земаља које се налазе између Русије и Србије - изјавио је Лавров одговарајући на питање новинара шта је био разлог због чега није допутовао у Србију 6. јуна прошле године.
(Спутњик)
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)