СРБИЈА ЋЕ ПОБЕДИТИ ЗНАЊЕМ И ПАМЕЋУ: Вучић објавио како је изгледала протекла радна недеља (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић објавио је на свом Инстаграм налогу како му је изгледала протекла радна недеља.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић
Председник је истакао да је било доста састанака и разговора, те да је главна окосница била КиМ.
"И у претходној недељи - наставак борбе за Косово и Метохију, још интензивније и све снажније. О томе сам посебно разговарао са премијером Мађарске Орбаном, који, као искрени пријатељ наше земље, дели забринутост због растућих тензија и безбедности српске заједнице на КиМ.
Но, поред непрекидне борбе за наше људе на КиМ, Србија упоредо наставља да снажи и своја партнерства. Недељу за нама су, стога, обележили сусрети са искреним пријатељима Србије - од Виктора Орбана и Каталин Новак, кубанског председника Канел-Дијаса Бермудеса и чувеног маестра Зубина Мехте, које смо са радошћу и великим поштовањем дочекали, до одлазећег амбасадора Анголе, којег смо испратили са најбољим жељама. Посебно добар био је и састанак са министром спољних послова Алжира, са којим сам разговарао о јачању сарадње и традиционално добрих веза између наших народа.
Са мађарским и кубанским пријатељима потписали смо велики број споразума о сарадњи, који ће и данас, у тешким временима, а поготово у наредним годинама, показати пун потенцијал добробити за наше грађане.
Ипак, најјачи лични утисак из претходних седам дана јесте сјајна победа Београда и Србије, јер смо у снажној глобалној конкуренцији добили организацију таквог догађаја, какав је ЕXПО 2027.
За Србију је то огромна част, још већа обавеза, али и показатељ да смо довољно снажни, напредни, достојни и успешни да се сврстамо међу најбоље на свету и да винемо нашу Србију тамо где и припада, на оно место за које се непрестано боримо - у сам врх иновативне, економски снажне, креативне и престижне глобалне сцене, на којој опстају само најбољи.
Зато нам предстоје године још напорнијег рада, током којих ће се Србија уздићи изнад свих потешкоћа и победити својим трудом, знањем, памећу и способношћу наших људи.
Живела Србија", написао је председник.
Препоручујемо
ЂИЛАСОВ ИДЕОЛОГ УДАРИО НА ОПОЗИОНАРЕ: "Идите мало у затвор, тако ћете прећи цензус"
14. 07. 2026. у 20:38
ОПОЗИЦИОНА ПРОФЕСОРКА ШОКИРА: Студенти у блокади су "радикално пацифистички покрет"
14. 07. 2026. у 20:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (247)