НЕ ПОСТОЈИ ЗАКОНСКИ ОСНОВ ЗА СМЕНУ ГАШИЋА: Министар не сноси никакаву одговорност, МУП показао посебну прибраност и професионализам
САВЕТ за мониторинг, људска права и борбу против корупције Транспарентност саопштио је данас да је након пажљиве правне анализе, закључио да не постоји законски основ за разрешење министра унутрашњих послова Братислава Гашића.
Фото: МУП
Како наводе Гашић не сноси никакву одговорност за несреће које су се догодиле, тако да политичко питање које намеће опозиција не може да буде законски основ за његово разрешење, јер он није прекршио ни Закон о Влади, нити Закон о министарствима, Закон о полицији, али ни Закон о државној управи.
- Напротив, министар Гашић, али и припадници МУП, показали су посебну прибраност и професионализам како би се открили починиоци тешких кривичних дела, како би се прикупили релевантни докази, али и како би починиоци били што хитније ухапшени и то без додатне штете која је могла настати - наводи се у саопштењу.
Истовремено генерални секретар Савета Марио Спасић позвао је политичке актере у Србији да, у духу владавине права и стандарда ЕУ, одвојено гледају интерес државе од политичких интереса и да, својим, како је рекао неодговорним позивањем на смену једног по једног министра у Влади, не подривају националну безбедност Србије и не дискредитују свој политички рад, што управо и чине.
Препоручујемо
БОГОСАВЉЕВИЋ ПРИЗНАО: Блокадери ишли у Берлин по мишљење, не желе везе Србије и Русије
02. 03. 2026. у 20:23
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)