ТОДИЋ: Очекујемо да међународна заједница уразуми Куртија
БИВШИ градоначелник Лепосавића Зоран Тодић рекао је да је зграда Општине окупирана, и да очекују да међународна заједница изврши притисак и уразуми косовског премијера Аљбина Куртија.
Foto: Printskrin
Тодић је навео да се захтеви Срба овога пута подударају са изјавама амбасодора САД на Косову Џефрија Ховенијера, и захтевима чланица земаља Квинте.
- На силу не може ништа, они могу да наставе да примењују силу, али не могу да нам узму душу. Хетеми не може да заступа интересе српског народа. Најбоље што може да уради за овај народ је да напусти зграду и врати се у место где је и преузео мандат - поручио је Тодић, за Косово онлајн.
Он је поновио да ће Срби из те општине бити истрајни у својим захтевима, како би се вратили на своја радна места.
- Једину комуникацију имамо са припадницима Кфора, они разговарају са Хетемијем и његовим сарадницима који су од понедељка у згради Општине, исто толико и становници Лепосавића на миран начин протестују, изражавају своје незадовољство и чекају да се испуне њихови захтеви - рекао је Тодић.
Додао је да Срби траже да новоизабрани градоначелник Лепосавића Љуљзим Хетеми своју дужност обавља из села Шаљска Бистрица, где је и положио заклетву.
Тодић је поручио да је живот у Лепосавићу стао.
- У овим условима наша деца не могу да похађају наставу, не иду у школу. Ситуација је тешка. Српски народ у протекле 24 године проживљава и суочава се са различитим потешкоћама које долазе из Приштине, али у последње две године притисак је свакодневни - навео је Тодић.
БОНУС ВИДЕО: СРБИ ИСПРЕД ОПШТИНЕ ЛЕПОСАВИЋ: Вијоре се тробојке - слушају се патриотске песме
Препоручујемо
СРБИ МИРНО ПРОТЕСТУЈУ НА СЕВЕРУ КиМ: Албански екстремисти се окупљају у јужној Митровици (ФОТО)
01. 06. 2023. у 07:51 >> 12:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)