ПЕТКОВИЋ О КУРТИЈЕВОМ ТЕРОРУ: Међународна заједница гарантовала да неће дозволити насиље
БРУТАЛНИ терор и огољено насиље Аљбина Куртија које је јуче у Звечану, Зубином Потоку и Лепосавићу доживео српски народ на северу Косова и Метохије директна је последица нечињења и лицемерја међународне заједнице која је само током јучерашњег дана дала више уверавања да такав сценарио неће дозволити, рекао је директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић.
Фото: Н. Живановић
- Такве сам гаранције добио и лично, током небројених дипломатских активности које смо имали током јучерашњег дана. Зато је сада на представницима међународне заједнице да уместо оштрих твитова и саопштења на првом месту објасне српском народу зашто их КФОР није заштитио, а потом и предузму конкретне мере и кораке да Курти своје окупаторе повуче са севера Косова и Метохије - истакао је Петковић.
Он наводи да је њихова мисија, дужност и обавеза према свим важећим документима и постулатима међународног права, од Резолуције 1244 до Бриселског споразума да спрече дивљање Куртијевих специјалаца, њигов упад на север Косова и Метохије и да сачувају мир и безбедност.
- Јуче су на том тесту пали. Шок бомбе, сузавац и сузе у очима српских мајки и деце, дуге цеви испружене у груди српских старина и омладине која у знак мира држи руке у ваздуху, срамота је и брука свих међународних чинилаца који су јуче и данас постали саучесници Аљбина Куртија у његовом покушају окупације севера Косова и Метохије. Данас је свима јасно да је Аљбин Курти чврсто решен да у региону поново распали пламен рата и сукоба, а део међународне заједнице који подржава Куртијеву страховладу и овога пута је зажмурио на једно око пред његовим насиљем над недужним Србима - наводи директор Канцеларије за КиМ.
Петковић истиче да због тога добро разуме и позив Српске листе на прекид дијалога до окончања окупације, али добро разуме и забринутост и страх српског народа на северу Косова и Метохије пред надолазећим злом.
- Над тиме треба добро да се замисле сви они који су дозволили јучерашње Куртијево насиље. Свака окупација има свој крај ма како силовито почела и српски страдални народ кроз своју је историју преживео и надживео бројне окупаторе. За нас те приштинске марионете које себе воле да називају градоначелницима и крпе којима се Приштина размеће не постоје и подсетићу Куртија да су се у протеклих сто година на Косову и Метохији истицале разне окупационе заставе, и она Мусолинијеве Италије и застава Хитлеровог Трећег Рајха, али да је слободарски српски народ све те заставе сместио тамо где им је и место – на ђубриште историје. Тако ће бити и са Куртијевим окупаторским заставама - истакао је он, и закључио:
- Срби су опредељени за мир и стабилност, али свако стрпљење има границе и надамо се да ће мали Хитлер Курти бити обуздан и кажњен од стране својих иностраних ментора пре него што ствари оду предалеко.
БОНУС ВИДЕО: Специјалци РОСУ напуштају Зубин поток
Препоручујемо
ЗНАТЕ ЛИ КОЈЕ ЈЕ ПРАВО ИМЕ МИЛЕТА КИТИЋА: "Родитељи су желели да буде традиционално"
27. 05. 2023. у 12:31
РАЗМОТРИЋЕМО ПРЕДЛОГ СРПСКЕ ЛИСТЕ: Вучевић о прекиду дијалога са Приштином
27. 05. 2023. у 15:24
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (5)