ЈЕРЕМИЋ СЕ БРАНИ, АЛИ НЕ ДЕМАНТУЈЕ: Председник Народне странке има фирме у пореским рајевима
ВУК Јеремић, председник Народне странке, новим писањем на Твитеру поводом афера у које је умешан, није демантовао информације да је саветник и истакнути члан борда директора у две светске компаније, од којих се једна налази се у америчком пореском рају, држави Делавер, док се друга, из Синсинатија, бави производњом вакцина.
Фото Н. Скендерија
- Џаба вам ваши свакодневни напади на мене и моју породицу. Све информације о мом приватном животу и пословању (укључујући и ове) су јавно доступне, јер немам шта да кријем. Сви моји приходи су легално пријављени у Србији и држави је плаћен порез, написао је Јеремић.
Подсетимо, према доступним подацима, Јеремић је сувласник и саветник Адит Едтецх Аqуиситион корпорације, како наводи страница америчке Провизије за хартије од вредности и размене.
Како је наведено на веб страници Блуе Wатер Биотецх компаније, која се бави развојем и производњом вакцина и пилулама за раст косе, Јеремић је члан борда директора. И ова компанија налази се на америчкој берзи.
На овој позицији налази се од новембра 2022. године. У питању је деоничарска корпорација која послује јавно, у пореском рају Делаверу, а како је наведено, Јеремић у њој поседује 7.500 деоница.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (454)