ЈЕРЕМИЋ ИМА ФИРМЕ У ПОРЕСКИМ РАЈЕВИМА: Лидер Народне странке сувласник и директор у две светске компаније
ПРЕДСЕДНИК Народне странке Вук Јеремић сувласник је, саветник и истакнути члан брода директора у две светске компаније. Једна од њих налази се у америчком пореском рају, држави Делавер, док се друга, из Синсинатија, бави производњом вакцина...
Фото промо
Према доступним подацима, Јеремић је сувласник и саветник Адит Едтецх Аqуиситион корпорације, како наводи страница америчке Провизије за хартије од вредности и размене.
У питању је деоничарска корпорација која послује јавно, у пореском рају Делаверу, а како је наведено, Јеремић у њој поседује 7.500 деоница.
Фото: Принтскрин
Како је наведено на веб страници Блуе Wатер Биотецх компаније, која се бави развојем и производњом вакцина и пилулама за раст косе, Јеремић је члан борда директора. И ова компанија налази се на америчкој берзи.
Foto: Printskrin
На овој позицији налази се од новембра 2022. године.
Пљачке Јеремића и Хантера Бајдена
Подсетимо, Јеремић умешан је у аферу трговине утицајем у чијем су средишту чланови породице актуелног председника САД Џозефа Бајдена - тврде председавајући Одбора за надзор америчког Представничког дома Конгреса Џејмс Комер и његове колеге из редова републиканаца.
Они су, на основу банкарских листинга, објавили сложену корупционашку шему у којој се налази и Јеремић, који је 2015. и 2016. године, лобирајући за место генералног секретара УН, одржавао везе са породицом Бајден. Републиканци тврде и да је он део сложеног корупционашког пробоја кинеских компанија, па и саме Комунистичке партије Кине у врх америчке политике. Одбор је, како кажу, писао и Јеремићу, али је он одбио да сарађује.
СВе о тој афери читајте КЛИКОМ ОВДЕ!
Препоручујемо
БЕОГРАДСКИ АДВОКАТ О ПИЦУЛИНОЈ ИЗЈАВИ: „Ово је опасан увод у диктатуру мишљења“
16. 07. 2026. у 22:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу
АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.
16. 07. 2026. у 14:34
НАПАДНУТ ДУБАИ: Одјекнула страшна експлозија (ВИДЕО)
Снажне експлозије одјекнуле су у четвртак увече у центру Дубаија, док су изнад града, према извештајима очевидаца, пресретнути пројектили током обновљених иранских напада на циљеве у Уједињеним Арапским Емиратима.
16. 07. 2026. у 19:15
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (326)