ОД СУТРА УЗИМАМО НЕЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ Вучић: Имате месец дана да га доставите МУП

Андријана Нешић

07. 05. 2023. у 19:50

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић у Дневнику на РТС рекао је да од сутра сви који поседују нелегално оружје имају рок од месец дана да га предају МУП.

ОД СУТРА УЗИМАМО НЕЛЕГАЛНО ОРУЖЈЕ Вучић: Имате месец дана да га доставите МУП

Фото: Принтскрин/ртс

- Ми од сутра узимамо нелегално оружје. Имате месец дана рок да донесете без икаквих последица, само донесите и оставите. Ми смо јуче пронашли недалеко у Крњачи, иза неке зграде. Било је више аутоматских пушака, 650 метака муниције, остављено, бачено. Молим људе да само донесу у станицу полицијску. Ми очекујемо одговорност и да на такав начин добијемо милионе метака. Неки животи ће бити и на овај начин сачувани, а ми смо већ радили на томе, смањили смо број цеви. То већ наилази на велике отпоре. Ми смо имали довољно грађанске храбрости да изађемо са тим и кажемо да нешто мора да се одузме. После тога ћемо повећати казне, а након тога полиција упада и одузима оружје. Па ако желите због држања нелегалних 3 метка добијете 5,10 или 15 година робије, онда урадите то себи. То ће бити много глупа одлука сваког ко на то пристане - наводи Вучић и додаје да се државу неће интересовати прича попут "остало ми од дете, оца" и слично.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (204)

БРИСЕЛ ОДМАХ КРЕНУО СА УЦЕНАМА: Мађару стигло 27 задатака од ЕУ