ПЕТЕР СТАНО ТВРДИ: Вучић и Курти у Бриселу 2. маја

Novosti online

18. 04. 2023. у 16:34

НОВА рунда дијалога између Београда и Приштине на највишем нивоу биће настављена 2. маја, када ће се у Бриселу састати председник Србије Александар Вучић и лидер албанских сепаратиста Аљбин Курти, потврдио је портпарол ЕУ Петер Стано, преноси Јуроњуз Србија.

ПЕТЕР СТАНО ТВРДИ: Вучић и Курти у Бриселу 2. маја

Фото: Јутјуб принтскрин/tvk3

Европска унија као посредник у дијалогу данас је успоставила заједнички одбор за праћење примене споразума и у њему су и Београд и Приштина као стране у дијалогу о нормализацији односа. Како је рекао Стано, задатак заједничког одбора за мониторинг је да надгледа примену Споразума о путу ка нормализацији односа између Београда и Приштине и његовог имплементационог анекса.

- Овим Заједничким одбором за мониторинг ће председавати специјални изасланик за дијалог Мирослав Лајчак. Одбор ће се редовно састајати у Бриселу, а детаљи ће бити финализовани и усвојени на првом састанку Одбора који ће се одржати после наредног састанка на високом нивоу који је планиран овде у Бриселу за 2. мај - рекао је Стано.

Последњи пут Вучић и Курти су се састали у Охриду 18. марта. и тада је њихов састанак трајао 12 сати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (440)

СРБИ У ЦЕНТРУ СКАНДАЛА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Још Срба хитно избачено из тениса, урадили оно што никако нису смели!?