ПЈЕР КОШАР О НОРМАЛИЗАЦИЈИ ОДНОСА БЕОГРАДА И ПРИШТИНЕ: Могућ напредак, а да се не пређу црвене линије
ЗАЈЕДНО са Немачком и свим другим земљама ЕУ и САД гурамо да се учини брз напредак у дијалогу.
Фото: Град Суботица
Не треба да чекамо деценије да би се дошло до ЕУ, морамо да остваримо напредак и сада постоји прилика да се он оствари а да се не пређу црвене линије, да се норамализују односи у корист становништва и српског народа на Косову а што ће помоћи да се убрза процес ЕУ интеграција - рекао је француски амбасадор Пјер Кошар на Копаоник бизнис форуму.
Кошар је на панелу "Будућност ЕУ и западног Балкана", на којем су говорили и амбасдори САД и Немачке Кристофер Хил и Анке Конрад као и шеф делегације ЕУ у Србији Емануел Жиофре рекао да је свестан да данас постоји мања подршка за процес ЕУ интеграција, јер је, како је навео, било пуно пропуштених шанси и у Србији и целом региону. Амбасадор је зато нагласио да не треба тражити оно шта је требало да буде већ је потребно да се гледа у могућности и оно шта је могуће данас.
- Тачно је да сад имамо и дијалог Београда и Пришитне - рекао је Кошар и додао да је до људи да изаберу да ли ће тражити пропуштене прилике или гледати и тежити ономе што је у перспективи.
- Не можете рећи да ЕУ не потенцира реформе и људи треба и сами да гурају у том правцу", а важно је, како каже, и да када је реч о Украјини сви буду на истој страни. Ту причамо о вредностима, на раскрсници смо и важно је да разумемо значај тог питања", рекао је амбасадор.
Препоручујемо
Питање без одговора: После ових Вучићевих речи британском новинару завладао је мук
27. 04. 2026. у 17:32
Шешељ се огласио после разговора са Вучићем: Инсистирамо на изборима
27. 04. 2026. у 17:13
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија набавља "кинески С-400"?
МИНИСТАРСТВО одбране Србије планира набавку нове противваздушне опреме из Кине, према наводима више локалних извора, док је председник Србије Александар Вучић најавио скори потпис нових уговора ради јачања мреже одбране, пише амерички специјализовани магазин Милитари воч.
27. 04. 2026. у 16:05
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (1)