ТЕРОР НАД СРБИМА СЕ НАСТАВЉА: Приштина одбила захтев официра за везу да посети ухапшене Србе на КиМ

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

03. 03. 2023. у 14:15

КАНЦЕЛАРИЈА за Косово и Метохију саопштила је да су власти привремених институција у Приштини одбиле захтев официра за везу Дејана Павићевића да у затвору у Подујеву посети ухапшене Србе Слађана Трајковића и Миљана Аџића, како би се уверио у услове у којима се налазе и поштовање њихових права.

ТЕРОР НАД СРБИМА СЕ НАСТАВЉА: Приштина одбила захтев официра за везу да посети ухапшене Србе на КиМ

Фото: Приватна архива

Павићевић је од тренутка хапшења Аџића и Трајковића, како се додаје у саопштењу Канцеларије за КиМ, упутио више захтева за посету, а последњи пут 23. фебруара преко правног заступника ухапшених.

- Међутим, поступајуће судије забраниле су посету Павићевићу уз образложење да је “нејасан његов статус” као и да нису оправдани захтеви за посету. На овај начин Приштина је још једном прекршила договоре из Брисела, али и флагрантно ускратила права српских затвореника Трајковића и Аџића - додаје се у саопштењу Канцеларије за Косово и Метохију и истиче да су посете српским притвореницима на Косову и Метохији у складу са ингеренцијама Павићевића које су дефинисане споразумом о официру за везу у Бриселу, а реч је о пракси која се годинама уназад примењивала.

О овом кршењу споразума и ускраћивању права српским притвореницима Канцеларија за Косово и Метохију протестним писмом обавестила је и посредника у дијалогу Мирослава Лајчака са јасним инсистирањем да својим ауторитетом и функцијом омогући поштовање споразума и од Приштине захтева да омогући посету притвореницима од стране српског официра за везу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена