ВЕЛИКА БРУКА ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ: Алисија Крнс напала Дан Републике Српске, а сада јој се цео Балкан смеје (ВИДЕО)

Novosti online

08. 01. 2023. у 18:10

ПРЕДСЕДАВАЈУЋА Комитета спољних послова британског парламента Алисија Крнс обрукала се на Твитеру када је помешала Бањалуку и Нови Пазар, али је и побркала прославу православног Божића и Дан Републике Српске.

ВЕЛИКА БРУКА ВЕЛИКЕ БРИТАНИЈЕ: Алисија Крнс напала Дан Републике Српске, а сада јој се цео Балкан смеје (ВИДЕО)

Фото: YT printscreen/ The Spectator

Она је, уз демонстрирање непознавања географије и празника, такође показала да има анимозитет према Републици Српској.

- У понедељак ће Милорад Додик, који је под санкцијама Велике Британије и САД, предводити годишњи и неуставан марш "Дан Републике Српске". За разлику од претходних година, када је марш био у Бањалуци, ове године српски националисти намеравају да продефилују сарајевским предграђем - наводи она у налету мржње и додаје да се испод њене објаве налази снимак прошлогодишње прославе Дана Републике Српске.

Ипак, на снимку се види прослава православног Божића од прошле године у Новом Пазару, који је у Србији.

- Током последње три године, британски парламент се непопустљиво фокусирао на Балкан. Наставићемо да дижемо глас за оне које други желе да застраше - закључује Алисија Крнс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (15)

РИЗИКУЈУ БЕЗ СТРАХА: Ова четири хороскопска знака увек добију оно што желе