ВУЧЕВИЋ ОТКРИО КОЈИ НАЛОГ ЈЕ ВОЈСКА ДОБИЛА ОД ПРЕДСЕДНИКА: Специјална јединица бројаће 5000 припадника до краја године (ВИДЕО)
МИНИСТАР одбране Милош Вучевић открио је који налог су он и генерал Мојсиловић добили од председника Александра Вучића.
Фото: принтскрин/Инстаграм/milosvucevic_odbrana
- Желим да обавестим јавност Србије, и не само Србије, да смо синоћ генерал Мојсиловић, начелник Генералштаба Војске Србије, и ја добили задатак, налог од председника Републике као врховног команданта да Војска Србије до краја 2023. године подигне број припадника специјалних јединица Војске Србије, односно оних који ће бити посебно обучени у саставу Војске Србије, са 1500 на 5000. Да Војска Србије има 5000 врхунски обучених и припремљених војника, подофицира и официра који су завршили најмодернију, најсавременију обуку, тренинге, теоријску и практичну наставу, који имају најсавременије наоружање и војну опрему и који су спремни да бране отаџбину, изврше сваки задатак у сваком тренутку и на сваком делу наше територије.
Тих 5000 војника биће спремни да одговоре на све изазове са којима се суочава наша отаџбина. Тих 5000 специјално обучених војника Војске Србије биће најснажнија песница која ће разбити у парампарчад лоше жеље и циљеве оних који не воле нашу државу и који желе да науде нашем народу и нашим грађанима. И Војска Србије и Министарство одбране ће испунити тај задатак који нам је дао председник Републике и до краја 2023. имаћемо многоструко боље плаћене припаднике тих специјалних јединица, још боље опремљене, још боље обучене, да буду увек на висини задатка да чувају отаџбину Србију - рекао је министар Вучевић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)