ЈОВАНОВ ПОРУЧИО: "Председник је данас реаговао као државник и као човек"

Новости онлине

01. 12. 2022. у 20:48

ЧЛАН Председништва Српске напредне странке Миленко Јованов прокоментарисао је реакцију председника Србије Александра Вучића након новог сулудог потеза Аљбина Куртија.

ЈОВАНОВ ПОРУЧИО: Председник је данас реаговао као државник и као човек

Фото Танјуг

- Председник Вучић је данас реаговао као државник и човек који је и добио подршку народа да Србију храбро води кроз искушења, а рекао је оно што осећа и мисли сваки грађанин Србије, након новог сулудог потеза Аљбина Куртија и благонаклоног става ЕУ према томе - рекао је Јованов.

Јонов је такође додао да је неподношљиво гледати гажење основних принципа демократије од стране оних истих који увек имају потребу да на ту тему Србији деле лекције.

- Још је мучније гледати како сви могући принципи, начела, договори и гаранције престају да важе ако то одговара Приштини и како се увек има разумевања за Куртијеве будалаштине које прави већ на дневном нивоу - рекао је он.

Члан представништва СНС је рекао да су овог пута буквално са улице довели Ненада Рашића, који је добио 0,1% гласова Срба, да представља баш оних 99,9% Срба који за њега нису гласали.

- А у томе ће му помагати Рада Трајковић која се већ данима и рукама и ногама отима да буде на услузи Куртију и његовим циљевима и да раскине све везе Срба са КиМ са Београдом. - поручио је Јованов.

Јованов је рекао и да на све то ЕУ ћути, а заправо подржава Куртијев поступак.

- Неко је на све то морао да каже доста, а нема никога чије речи имају већу тежину и ко има већи легитимитет да то каже од председника Вучића. И зато би било мудро да његове речи чују и разумеју. Ако им је уопште стало до Србије - поручио је члан представништва СНС.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ЗАПРЕТИО ОДЛАСКОМ ИЗ ЖИРИЈА: Ђорђе Давид се посвађао са продукцијом Гранда - Размислите добро о мени