ЛАЖНА ДРЖАВА ШАЉЕ "ВОЈСКУ" НА ОСТРВО УСРЕД АТЛАНТИКА: Под командом Британаца "чувају" спорну територију
СКУПШТИНА тзв. Косова усвојила је одлуку да се припадници Косовских безбедносних снага пошаљу на Малвинска острва, која британци зову Фолкланди.
Фото: Јутјуб/Ananda Yudha Pratama/Гоогле мапс
Припадници тзв. КБС ће у овој мисији бити под командом Оружаних снага државе домаћина, а финансијски ће бити покривени из буџета тзв. Косова.
- У ову мисију биће послато до седам припадника (тзв.) КБС и она може да траје до три године, са могућношћу продужења и ротације - наводи се у одлуци.
Малвинска острва, скраћено Малвини или Фолкланди, архипелаг су од око 200 острва, тренутно под управом британске круне.
Први истраживач који је 1592. године стигао на острва био је Џон Дејвис. Године 1600. холандски поморац Себалд ван Верт, приликом посете острвима, назвао их је острва Себалд. Године 1764, Источно острво насељавају Французи, а Западно Британци.
Шпанија је купила острва од Француске краљевине 1770, а четири године касније британски досељеници одлазе.
Године 1816. Аргентина је преузела територију, а 1820. проглашава суверенитет над острвима. Британија враћа острва 1833. и до средине XX века, Малвинима управљају и Британци и Аргентинци.
Године 1960. почињу преговори под окриљем Уједињених нација око надлежности над острвима. Године 1982. Аргентинска војска заузима комплетна Фолкландска острва, али Британци објављују рат и враћају под своју управу.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ТОТАЛНО РАЗБУЦАО ЂИЛАСА: Открио како је бивша власт зграбила фотеље (ВИДЕО)
03. 01. 2026. у 17:49
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ ОДВОЂЕЊА МАДУРА: Трамп најавио нови напад, транзицију спроводимо до краја; ЦИА учествовала? (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 18:31
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Провокативни селфи из каде, Аница Лазић мокра до коже (ФОТО)
НА ОБЈАВЉЕНИМ снимцима и фотографијама Аница се најпре појавила у баде-мантилу, опуштена и ненаметљива, да би потом поделила и кадар из каде.
03. 01. 2026. у 11:51
Коментари (3)