ОВАЈ ПУТ ЗБОГ СРАМНЕ ПЛОЧЕ У МОРИЊУ: Хрвати опет прете Србији дипломатским ратом и блокадом преговора у ЕУ

Андријана Нешић

10. 11. 2022. у 11:22

ХРВАТСКИ медији и њихове власти опет су кренули у кампању против Србије и са претњама блокадом преговора са Европском унијом, а овога пута као повод послужила им је срамна плоча коју су у Морињу поставили Рашко Коњевић и Ранко Кривокапић, бивши министри Црне Горе.

ОВАЈ ПУТ ЗБОГ СРАМНЕ ПЛОЧЕ У МОРИЊУ: Хрвати опет прете Србији дипломатским ратом и блокадом преговора у ЕУ

Foto

Иако је и сам премијер Црне Горе Дритан Абазовић постављање ове плоче окарактерисао као кривично дело којим су Коњевић и Кривокапић довели у заблуду хрватску државну делегацију и направили огроман дипломатски скандал, хрватским властима и медијима овај догађај је послужио као повод за нови напад на Србију.

Вечерњи лист је тако под насловом "Дипломатски рат: Загреб Србији пријети блокадом преговора с ЕУ" обелоданио претње упућене нашој земљи.

Фото

Фото

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (8)

ПЛАНИРАЈУ НАПАДЕ НА ГАСОВОДЕ ИСПОД ЦРНОГ МОРА, АЛИ ПОСЛЕДИЦЕ ЋЕ БИТИ КАСТАСТРОФАЛНЕ И ПО ЕВРОПУ Путин упозорио на нападе на Турски ток