АЛБАНЦИ ПРАВЕ ДОГОВОР: Харадинај прихватио Куртијев позив

ПРЕДСЕДНИК АБК Косова Рамуш Харадинај прихватио је позив Аљбина Куртија за састанак у петак на који је Курти позвао опозиционе лидере.

АЛБАНЦИ ПРАВЕ ДОГОВОР: Харадинај прихватио Куртијев позив

Фото: Архива

Како се наводи, за сада се не зна да ли ће Куртијев позив да прихвате и лидер ДСК Љумир Абдиџику и председник ДПК Мемљи Краснићи.

Курти се са представницима опозиције састао и крајем августа, када је са њима разговарао о процесу дијалога са Београдом.

На састанак са Куртијем тада се није одазвао лидер ДПК Мемљи Краснићи, који је рекао да ће на састанак доћи тек када буде неког напретка у дијалогу и конкретне дискусије. 

(Косово онлајн)

БОНУС ВИДЕО: Матија Бећковић приредио празник говорећи своје песме на Фестивалу "Новости"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“