"ХРВАТИ СЕ НИЧЕГА НЕ СТИДЕ": Ђорђе Дабић реаговао на срамне увреде хрватског новинара
ЂОРЂЕ Дабић, члан председништва СНС-а, реаговао је на нападе на председника Србије Александра Вучића након говора на Генералној скупштини Уједињених нација које је изнео новинар Ивица Пуљић.
Фото: Твитер/Принтскрин
Председник Вучић је у Њујорку подсетио да Србија никада није напала туђу територију, нити угрожавала територијални интегритет било које земље, али да то није спречило НАТО да нападне једну суверену земљу и то без одлуке Савета безбедности Уједињених нација.
Ове речи засметале су хрватском новинару који је потом изнео неистините оптужбе на рачун Вучића, рекавши: "Можда се интервенција догодила зато што су разни Вучићи убијали од Словеније до Косова".
На ове срамне отпужбе, Пуљићу је одговорио члан председништва СНС-а Ђорђе Дабић.
- Потврђујете ону Дучићеву, Хрвати заиста јесу најхрабрији народ, зато што се ничег не стиде. Разни Вучићи су УБИЈАНИ и то цела породица Вучић од стране усташа у Другом светском рату, док му је отац неким чудом у мајчином стомаку преживео покољ. 90-их сте „само” све куће Вучића попалили! - истакао је Дабић.
Дабић је потом написао да ниједна утакмица у Хрватској не може да прође без скандирања "Убиј Србина".
- Ви, Ивице, бисте морали радити на денацификацији сопственог дворишта уместо што делите моралне придике другима.
Једина сте нација у Европи која отворено кличе фашизму, једина сте нација где ниједна фудбалска утакмица не може да прође без скандирања „Убиј Србина”
Срамота Европе - закључио је Дабић.
Препоручујемо
"СРБИЈА СИНОЋ НИЈЕ СПАВАЛА": Вулин поносан на Вучићеве речи у Уједињеним нацијама
22. 09. 2022. у 09:06
"НЕЋЕ МУ ОПРОСТИТИ ШТО ЈЕ РЕКАО ИСТИНУ“: Брнабићева о наступу Вучића у Њујорку
22. 09. 2022. у 08:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (54)