ВУЧИЋ О ПУТИНОВОМ ГОВОРУ: Председник одговорио на питање водитеља Њузмакса
Председник Србије Александар Вучић који борави у Њујорку гостује на телевизији Њузмакс.
Фото: Printscreen
Том приликом, Вучић је упитан да прокоментарише дешавања у Русије, тачније на питање да ли руски председник Владимир Путин блефира покретањем мобилизације, рекао да не жели да говори као политички аналитичар.
Председник је рекао да не жели да говори као политички аналитичар, на питање да ли Путин блефира покретањем мобилизације.
- Ми се надамо да ће мир победити, и да ће сви урадити све да се постигне компромис. То је боље него чекати нечији пораз. Много пута сам говорио са Путином, и ја не верујем да он блефира. То је све што могу да кажем - рекао је он.
Подсетимо, председник Русије Владимир Путин у обраћању јавности рекао је следеће:
– Запад је почео са уценама на нуклеарном пољу и претњом употребе оружја против Русије за масовно уништење. Русија ће, као и до сада, зауставити све који теже да владају светом, који прете да изазову распад и поробљавање државе. Запад је прешао сваку границу, неодговорни политичари говоре о испорукама офанзивног наоружања Украјини, изводе се напади на Русију. Ако буде постојала претња територијалној целовитости Русија, биц́е употребљена сва средства. То није блеф – рекао је он.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТАМО ПОЛИЦИЈА НЕ СМЕ ДА ДОЂЕ" Милан Кнежевић открио где се крије Радоје Звицер
ПОТРАГА за Радојем Звицером, вођом кавачког клана, и даље безуспешно траје, а готово је јавна тајна да се он крије у Црној Гори.
09. 06. 2026. у 11:01
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (78)