КУРТИ ПОНОВО ПРЕТИ РАТНИМ ПОКЛИЧИМА: Овај пут преко хрватских медија
ДИРЕКТОР Канцеларије за КиМ Петар Петковић изјавио је данас да када се мрзитељи свега српског удруже, поново сведочимо отвореним претњама и ратним покличима Аљбина Куртија, који је у интервјуу "Вечерњем листу" нашао плодно и погодно тло за своје ратнохушкачке претензије.
Фото АП
- Своју болесну опсесију ратом и сукобима Курти очигледно не може, нити жели да сакрије, већ се њима отворено хвали, па са сваком новом поруком сведочимо новим претњама по мир и стабилност на подручју, не само КиМ, него и читавог Западног Балкана- укаао је Петковић, саопштено из Канцеларије за КиМ.
Он је навео да оно што у свим кризама и сукобима Куртијев помрачен ум не види, јесте да су његови напади на Србе пуни логичких грешака, кршења споразума и напослетку мржње према Србима.
- Док се повремено хвали како је "Србија слаба, а твз. Косово надмоћно" (изјава од 8. септембра), сада тврди како се Београд наоружава и демонстрира своју снагу - истакао је Петковић.
Истина је да је једини који има потребу да одмерава мишиће и прети сукобима да би сакрио своју инфантилност, управо Курти, док Београд на челу са председником Александром Вучићем посвећено чува мир и стабилност, али чува и српски народ на КиМ од Куртијевих насртаја, навео је Петковић.
- А КиМ ће остати колевка Србије, желео то Курти да прихвати или не - поручио је Петковић.
Он је додао да се нада да су његов ратни поклич из "Вечерњег листа" добро прочитали и разумели они који морају да га обуздају пре него што се простор КиМ претвори у ново жариште сукоба и натерају га да формира Заједницу српских општина и то онако како је договорено у Бриселу, пре скоро десет година и никако другачије.
БОНУС ВИДЕО: Кордони полиције обезбеђују главне раскрснице у Београду
Препоручујемо
УЉАРЕВИЋ: Расправа у Скупштини допринела даљем развоју политичке културе у Србији
17. 09. 2022. у 12:36
ПЕТАР ПЕТКОВИЋ О ЛАЖИМА ВЈОСЕ ОСМАНИ: "Онај који их не познаје, могао би бити заведен"
17. 09. 2022. у 11:13
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
"ПУТИНЕ, ИЗАЂИ!" Позвао руског председника на двобој - бизаран видео кружи интернетом
НЕОБИЧАН снимак кружи мрежама, а на њему се види младић који стоји на Црвеном тргу и изазива председника Русије Владимира Путина на двобој. Међутим, снимак није стваран, већ је направљен уз помоћ вештачке интелигенције, али са јасним циљем.
18. 03. 2026. у 18:34
Коментари (0)