НЕ ПОСТОЈЕ УСЛОВИ ЗА ОДРЖАВАЊЕ: Огласила се Влада Србије о отказивању манифестсације Европрајд 2022
ВЛАДА Србије сматра да у овом тренутку не постоје услови за безбедно одржавање манифестације Европрајд 2022, саопштено је после данашње седнице Владе
В.Данилов
- Узимајући у обзир тренутну политичку ситуацију у региону и свакодневне тензије које су присутне, а водећи рачуна о јавном реду и миру и о безбедности свих грађана наше земље, Влада Србије сматра да у овом тренутку не постоје услови за безбедно одржавање манифестације Европрајд 2022, а посебно имајући у виду чињеницу да би поједине екстремистичке групе могле да искористе и злоупотребе овај догађај и вољу Србије да га организује како би додатно повећале тензије и увеле Србију у нестабилност - каже се у саопштењу.
Председник Србије Александар Вучић рекао је раније данас да је у договору са председницом и већином цланова владе донета одлука да се парада поноса заказана за септембра откаже.
Препоручујемо
НАЈКРАЋИ ТЕСТ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ: Покушајте да одговорите на три питања - већина погреши
27. 08. 2022. у 08:38
"ДА КУЦНЕМ У ДРВО": Зашто Срби куцају у дрво против несреће - овако је настао обичај
27. 08. 2022. у 08:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)