ВАНРЕДНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА МЕДИЈЕ: Петар Петковић се обраћа јавности поводом ситуације на Косову и Метохији
ДИРЕКТОР Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић одржаће данас у 14:30 сати, ванредну конференцију за медије у Палати Србија, а поводом ситуације у јужној покрајини.
Фото Танјуг
Влада привремених органа у Приштини донела је одлуку да од 1. августа издаје потврде за грађане који поседују документа Србије и да почне пререгистрација аутомобила са српским таблицама.
Министар спољних послова и функционер СНС Никола Селаковић изјавио је да Албанци спремају "пакао" на КиМ и да ће се данас председник Србије Александар Вучић састати са представницима Срба са КиМ а сутра увече обратити јавности.
Селаковић је рекао након седнице Председништва СНС да су разматрали актулену политичку ситауацију у земљи и региону и да су констатовали озбиљну забринутост због тога што албанска страна на КиМ "буквално припрема пакао у наредним данима".
Он је истакао да једностране мере, које је Приштина до сада доносила по ко зна који пут, никада нису ништа добро донеле. Рекао је и д аје уверен да ће се Србија понашати као и до сада од када је Александар Вучић у власти тако да ћемо повући најбоље могуће и најмудрије потезе.
Препоручујемо
КУРТИ НАПАО СРБИЈУ И РАДОИЧИЋА: Најављује провокације на северу српске покрајине
20. 07. 2022. у 14:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)