ТЕРОРИСТИ ТРАЖЕ ОБЈАВЉИВАЊЕ ДОКАЗА ИЗ СРБИЈЕ: Адвокати вођа тзв. ОВК упутили захтев специјалном тужиоцу

Танјуг

16. 07. 2022. у 21:24

ОДБРАМБЕНИ тимови Хашима Тачија, Кадрија Весељија, Реџепа Сељимија и Јакупа Краснићија оптужених у Хагу, заједнички су затражили да претпретресни судија наложи Канцеларији специјалног тужиоца да објави доказе које поседује из Србије и које намерава да користи у судском процесу против бивших вођа терористичке ОВК, који су годину и по дана у притвору.

ТЕРОРИСТИ ТРАЖЕ ОБЈАВЉИВАЊЕ ДОКАЗА ИЗ СРБИЈЕ: Адвокати вођа тзв. ОВК упутили захтев специјалном тужиоцу

Фото: Принсктин

Захтев је поднео адвокат Кадрија Весељија, Бен Емерсон, у име свих тимова одбране у случају "Хашим Тачи и други".

У складу са правилом 103 и правилом 102 (3), тимови одбране Тачија, Весељија, Сељимија и Краснићија затражили су обелодањивање порекла било ког материјала који Канцеларија специјализованог тужиоца има у свом поседу чије је порекло или Република Србија или било који њен прошли или садашњи орган или институција.

Адвокати оптужених у Хагу тврде да су Специјална истражна група и Канцеларија специјалног тужиоца, кооперативним односом са Србијом прибавили значајну количину непознатих доказа.

Одбрана наводи да намерава да побије такве доказе, али додаје да је обелодањивање које је до сада пружено Одбрани непотпуно и да Канцеларија специјалног тужиоца није показала спремност да буде транспарентна у погледу свог односа са Србијом и да испоштује захтеве одбране.

Специјално тужилаштво у Хагу оптужило је Тачија 2020. године да је одговоран за убиства почињена током 1998. и 1999. године на Косову и Метохији.

У Хаг је пребачен авионом 5. новембра 2020, са још двојицом осумњичених, Весељијем и Сељимијем.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: МиГ-29 - Чувар српског неба

БОНУС ВИДЕО: КАКО ИЗГЛЕДА ХАШКА ПРАВДА - Србима десет векова робије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (2)

РАДОСТ У ДОМУ ПЕВАЧКОГ ПАРА: Породила се Николина Ковач