БРНАБИЋЕВА О НАПАДУ НА АБЕА: Ово је тешка и тужна вест - он је велики пријатељ Србије
ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнабић је говорећи о нападу на бившег премијера Јапана Шинзо Абеа навела да је реч о великом пријатељу Србије.
Фото: Танјуг
- Ово је тешка и тужна вест. Надам се да ће ипак бити добро, иако је тешка ситуација. Прво што ми пада на памет јесте да му је Александар Вучић доделио орден сада на Видовдан и то је био једини страни политичар коме је Вучић доделио орден сада на Видовдан - указала је Брнабићева гостујући у Новом јутру на ТВ Пинк.
- Он је заиста велики пријатељ Србије, он је 2018. године као премијер Јапана посетио Србију, 30 година након последње посете премијера Јапана. Пуно је урадио на политичком и економском зближавању Србије и Јапана - навела је Брнабићева.
Како је додала, у његовом последњем мандату је у Србију дошао највећи број инвеститора.
(Пинк)
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)