ВУЧИЋ: Имао сам отворен разговор са Шолцом
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић разговарао је са канцеларом Савезне Републике Немачке Олафом Шолцом, након чега је одржан састанак делегација Републике Србије и Савезне Републике Немачке.
Фото Д. Миловановић
- Имао сам отворен разговор са @бундесканзлер Олафом Шолцом, са којим сам разменио мишљења о актуелној глобалној и регионалној ситуацији, али и о европској будућности Србије и проширењу билатералне, а нарочито економске сарадње - написао је Вучић на Инстаграму.
Подсетимо, немачки канцелар Олаф Шолц допутовао је данас у посету Београду, прву откада је на тој функцији наследио Ангелу Меркел.
Председник Србије Александар Вучић, који је данас дочекао немачког канцелара Олафа Шолца у Београду, пожело му је добродошлицу и изразио задовољство због данашњег сусрета.
"Добо дошли у Србију, савезни канцелару! Радујем се данашњем сусрету и прилици да разговарамо о темама од интереса за обе земље", написао је Вучић на Инстаграм налогу "будућносрбијеав", уз фотографију дочека на аеродрому "Никола Тесла".
Председник Србије приредио је свечани дочек испред Палате Србија за немачког канцелара Шолца, након чега је уследио разговор у четири ока.
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО
КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.
18. 01. 2026. у 11:39
Коментари (1)