ВУЛИН ОДГОВОРИО ПЛЕНКОВИЋУ: "Србија има само једну столицу - српску"
МИНИСТАР унутрашњих послова Србије Александар Вулин одговорио је премијеру Хрватске Андреју Пленковићу, који је поводом отказане посете министра спољних послова Русије Сергеја Лаврова Београду изјавио да Србија не може да седи на две столице, те да мора да одабере страну.
Фото: Танјуг
- Увек је време да Србија сачува себе и своја пријатељства, али никада није време да Србија добија лекције из Хрватске коју страну да изабере. Ако постоји народ који је непогрешиво бирао погрешну страну историје, онда је то хрватски и ако постоји народ који је Хрвате преводио на праву страну историје, онда је то српски народ. Пленковић не разуме да Србија има само једну столицу - српску и да Србија није територија, већ држава, а државе саме одлучују ко су им пријатељи - изјавио је Вулин.
Пленковић је раније данас у Банским дворима коментарисао отказивање посете руског министра спољних послова Сергеја Лаврова Србији.
- Србија као и све земље мора добро да пази чију страну бира и држи. Ако има амбиције да иде према ЕУ, мора се знати где је. Ово није време за седење на две столице - казао је Пленковић.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 22:00
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)