ТУРСКА ЋЕ ПОМОЋИ НАОРУЖАВАЊЕ ПРИШТИНЕ: У Анкари потписан споразум о набавци

Танјуг

17. 05. 2022. у 20:54

МИНИСТАР одбране привремених приштинских институција Арменд Мехај потписао је данас у Анкари са председником Председништва одбрамбене индустрије Турске Исмаилом Демиром споразум о набавци ''''предмета и производа из одбрамбене индустрије''''.

ТУРСКА ЋЕ ПОМОЋИ НАОРУЖАВАЊЕ ПРИШТИНЕ: У Анкари потписан споразум о набавци

Фото Танјуг

- Овај споразум има изузетну улогу у изградњи капацитета Косовских безбедносних снага, саопштено је из министарства у Приштини након посете Мехаја Председништву одбрамбене индустрије Турске - цивилној институцији коју је турска Влада успоставила да би управљала одбрамбеном индустријом и набавкама војне технологије.

Како преноси Економија онлајн, Мехај је обавестио Председништво одбрамбене индустрије да су циљеви Приштине евроатлантске интеграције и чланство у НАТО, и истакао да је у том процесу подршка Турске изузетно важна.


 

БОНУС ВИДЕО: ХИЉАДЕ ВЕРНИКА ПОД ОСТРОГОМ: Величанствене слике из Црне Горе-данас је поклоњење Светом Василију

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (1)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави