СРБИЈА СПРЕМНО ЧЕКА СВЕТСКУ ЕКОНОМСКУ КРИЗУ Драган Марковић Палма: На време смо спремили залихе
СРБИЈА спремно чека светску економску кризу коју ће проузроковати руско-украјински сукоб. Сигуран сам да та криза Србију неће захватити као друге државе, јер је Србија на време спремила залихе у девизама, у злату и у животним намирницима, изјавио је данас председник Јединствене Србије Драган Марковић Палма у укључењу у програм Хепи телевизије.
Фото П. Милошевић
Марковић се јавио из Хургаде, где се налази на челу српске делегације од 160 људи, у којој је 140 лекара и медицинских техничара и сестара из 25 здравствених установа Србије.
- Нажалост, свуда у свету је тема број један сукоб између Русије и Украјине, па је тако и овде у Африци и сви желимо да се тај рат што пре заврши, јер тај рат утиче на светску економску кризу која је почела пандемијом корона вируса, а сада се наставља овим ратом. Овде је приметно да нема руских и украјинских туриста, који су у Египту били најбројнији и то је велики економски ударац за Египат. Срели смо једног човека из Аустрије који нам каже да је у Аустрији, на пример, килограм црног лука 5 евра и када томе додате да је у Великој Британији хлеб достигао цену од 7 евра, онда је јасно каква светска економска криза следи - рекао је Марковић.
Он је додао да је са власником ланца хотела Титаник у Хургади Самехом Хеведеом договорио још бољу цену за долазак нове делегације из Србије од 160 људи у октобру ове године, коју ће такође чинити лекари и медицински техничари и сестре из целе Србије.
- Цена коју ћемо ми платити за тај долазак биће 50 посто нижа од цене коју плаћају други гости и на томе се захваљујем власнику овог хотела Самеху Хеведи и захваљујем се свим донаторима коју су и до сада помагали оваква путовања - изјавио је Марковић.
БОНУС ВИДЕО: ПАЛМА У АМЕРИЦИ: Не треба ми министарска функција да радим у интересу Србије
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (3)