"КОСОВО И МЕТОХИЈУ НАМ НИКО НЕ МОЖЕ ОДУЗЕТИ ИЗ СРЦА": Академија поводом мартовског погрома у Грачаници (ФОТО)
У ДОМУ културе у Грачаници отворена је изложба "Јесен у Призрену".
Фото: Д.З.
Живојин Ракочевић, директор Дома културе у Грачаници, рекао је да је изложба креативан одговор на погром.
- Да ли има ико међу нама, а да у себи не носи ожиљке седамнаестог марта који су печат на духу, души и бићу нашег народа - рекао је Ракочевић.
Фото: Д.З.
У Дому културе у Грачаници у току је Академија поводом мартовског погрома под називом "На заборав немам право", а почела је извођењем химне у препуном Дому културе.
Уз снимке из мартовског погрома за који је Горица Шћепановић из Удружења киднапованих Срба истакла да је синоним за страдање и опомену да не смемо заборавити тај трагичан датум говорио је и епископ рашко-призренски Теодосије.
Он је говорио о страдању српског народа 1999. и 2004. године, али и страдању светиња које су обновљене.
Владика Теодосије је казао да ће светиња на Космету бити све док буде иједног монаха и свештеника.
Фото: Д.З.
- Све док буде страдања биће и васкрсења - рекао је владика Теодосије и додао да је обнављајући светиње наш народ обнављао себе.
- Кроз историју је било да је црква била најјача где је највеће страдање. А сједињавањем у светињама показујемо да нам КиМ не може нико одузети из наших срца и памћења.
Директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић казао је да 17. март представља злочин без казне и опоменуо да је поред деветнаест страдалих у 17. марту страдало и 35 цркава.
Петковић је пренео поруку председника Вучића да се погроми и олује неће више понављати.
БОНУС ВИДЕО - ОГРОМАН АПЛАУЗ У ЧУРУГУ: Погледајте како је народ поздравио председника Вучића
Препоручујемо
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)