ВУЛИН О МАРТОВСКОМ ПОГРОМУ: За лаж о Србима се нико није извинио, за убијене Србе нико није одговарао!

17. 03. 2022. у 11:01

ПРЕ 18 година на Косову и Метохији над Србима је извршен први велики погром у 21. веку. Након што је Си-Ен-Ен објавио лаж да Срби са својим псима даве шиптарску децу у Ибру, почело је убијање и протеривање Срба, изјавио је министар унутрашњих послова и председник Покрета социјалиста Александар Вулин поводом навршавања 18 година од погрома над Србима на Косову и Метохији.

ВУЛИН О МАРТОВСКОМ ПОГРОМУ: За лаж о Србима се нико није извинио, за убијене Србе нико није одговарао!

Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић

- За лаж о Србима се нико није извинио, за убијене Србе нико није одговарао. Они који су тада ћутали нека ћуте и данас, уместо што прете Србији санкцијама, јер одбија да мисли туђом главом. Они који су два дуга дана мирно посматрали како се убијају Срби немају права да Србији причају о поштовању међународног права, а посебно немају права да од нас траже да као свој прихватимо њихов сукоб са Русијом и да заборавимо да је Русија пре 18 година била једна од ретких земаља која је гласно осудила погром над Србима и тражила да убијање престане. Срби памте мартовски погром, а памте и како се ко смејао или плакао, гледајући нашу убијену децу и спаљене цркве.

- Захвалност је изузетна особина, али и Срби су изузетан народ, по патњи, ако ни по чему другом. Ко није осудио погром над Србима 2004. године, нека не тражи од Срба 2022. године да изгубе пријатеље из тешких времена и да забораве да Срби своје трајање не мере розолуцијама које су донели други, већ вековним пријатељствима која смо склопили и потврдили сами. Пре него од нас затражите осуду пријатеља, понудите нам бар извињење за погром и за то што нисте заштитили ни Србе ни међународно право, а могли сте и морали сте. Погром се баш као "Олуја" више никада неће поновити, али не зато што ће Србе заштитити они који траже да уведемо санкције Русији, већ зато што је Александар Вучић ојачао Србију и вратио јој свест да је дужна да чува Србе где год да живе - закључио је Вулин.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (1)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена